ZASTANAWIASZ SIĘ, CZY
fizjoterapia dziecięca
jest potrzebna mojemu dziecku?
W czym może pomóc fizjoterapia pediatryczna?
Prowadzimy gabinet prywatny, wizyty wyłącznie prywatne, odpłatne.
Na konsultację do fizjoterapeuty dziecięcego warto zgłosić się, gdy zauważasz u swojego dziecka nieprawidłowości w rozwoju motorycznym, opóźnienia w osiąganiu kamieni milowych, problemy z napięciem mięśniowym, czy trudności w karmieniu i połykaniu.
Wizyta u specjalisty jest także zalecana profilaktycznie, aby ocenić prawidłowy rozwój niemowlęcia, szczególnie w okolicach 3. i 6. miesiąca życia.
Nasz specjalista zapewnia pomoc w obszarach
☑️ Gdy dziecko ma asymetrię ciała (np. preferuje obracanie głowy tylko na jedną stronę).
☑️ Gdy podejrzewasz u maluszka kolki, bóle brzuszka.
☑️ Kiedy dziecko ma zbyt niskie napięcie mięśniowe (jest wiotkie i lejące się).
☑️ Gdy dziecko ma wzmożone napięcie mięśniowe (np. masz trudności w przebieraniu go, albo nie widać dobrze jego szyjki przez podniesione od napięcia barki).
☑️ W przypadku opóźnień w osiąganiu kamieni milowych (obracanie się, siadanie, raczkowanie, chodzenie).
☑️ W sytuacjach, gdy pojawiają się problemy z karmieniem, połykaniem lub nieprawidłowym ssaniem.
☑️ Gdy dziecko ma trudności z obracaniem się, czworakowaniem, czy wstawaniem.
☑️ Gdy maluch ma trudności z koordynacją ruchową lub kontrolą postawy.
☑️ Gdy są podejrzenia wad postawy lub problemów ortopedycznych (np. stópki końsko-szpotawe, płaskostopie).
☑️ W celu oceny prawidłowego rozwoju ruchowego dziecka podczas rutynowej kontroli (np. w okolicach 3 i 6 miesiąca życia).
☑️ Po operacjach lub urazach, które wymagają wsparcia fizjoterapeutycznego w procesie rehabilitacji.
☑️ W przypadku stwierdzonych wad genetycznych lub neurologicznych, które mogą wpływać na rozwój ruchowy dziecka (np. mózgowe porażenie dziecięce, zespół Downa, dystrofie mięśniowe, rdzeniowy zanik mięśni (SMA), przepuklina oponowo-rdzeniowa, zespół Pradera-Williego itp.)
Rejestrując się na wizytę akceptujesz nasz regulamin rejestracji.
ZAUFAJ NASZEMU ZESPOŁOWI
Nasza specjalistka
Daria Lipowicz
mgr fizjoterapii
DARIA PRZYJMUJE DZIECI OD URODZENIA DO 16 ROKU ŻYCIA.
CO MÓWIĄ NASI KLIENCI?
Ponad 140
potwierdzonych opinii na booksy
Pani Daria przesympatyczna osoba. Super podejście do dzieci. Wszystko ładnie wytłumaczyła. Bardzo polecamy!
Roksana K.
Fizjoterapia dziecięcaDziedobry super atmosfera przyjazne miejscem i z fizjoterapia dziecięcej jestem bardzo zadowolona ze pani Daria potrafi wszystko zrobić by moja córka z swoimi wadami idzie tak do przodu i coraz lepiej się porusza żeby nie wasza rechabilitacja w waszym centrum terapii holistycznej to nie wiem co by było dzięki waszemu wsparciu rehabilitacyjnym jest taki postęp pozdrawiam serdecznie i polecam każdemu z was tę centrum terapii holistycznej
Katarzyna T.
Fizjoterapia dziecięca
PYTANIA I ODPOWIEDZI
Często zadawane pytania
Rodzice boją się, że dziecko, kiedy płacze, odczuwa znaczny ból. Matody jakie stosuje Daria nie są bolesne, jednak dzieci mogą nie chcieć wykonywać ćwiczeń, bo stwarzają dla nich trudność i dyskomfort. Mogą też czuć się niepewnie ze względu na dotyk nowej osoby lub uczucie zimna, pragnienia, głodu itp. Stąd bierze się nich płacz (zwłaszcza u niemowląt i noworodków).
Jeśli zauważysz, że dziecko nie osiąga kluczowych kamieni milowych (np. obracania się, siadania, raczkowania) w odpowiednim czasie, warto skonsultować się z fizjoterapeutą. Warto również odbyć rutynową wizytę kontrolną około 3-4 miesiąca życia, aby ocenić rozwój ruchowy.
Nie, nie potrzebujesz skierowania od lekarza, aby umówić się na konsultację z fizjoterapeutą dziecięcym w naszych gabinetach. Możesz przyjść bezpośrednio, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do rozwoju ruchowego swojego dziecka.
Nie ma specjalnych przygotowań, ale warto ubrać dziecko w wygodne ubrania, które umożliwią swobodny dostęp do ciała. Dobrze jest przynieść także ulubioną zabawkę lub smoczek, aby dziecko czuło się bardziej komfortowo.
To zależy od indywidualnych potrzeb dziecka. Niektóre dzieci potrzebują kilku wizyt kontrolnych, inne mogą wymagać regularnych spotkań przez dłuższy czas. Plan fizjoterapii ustalamy po pierwszej konsultacji, dostosowując go do postępów dziecka.
Tak, rodzice są często zachęcani do aktywnego udziału w wizycie. Fizjoterapeuta pokaże Ci, jak wspierać dziecko w codziennych czynnościach, a także jak wykonywać ćwiczenia w domu, aby kontynuować terapię pomiędzy spotkaniami.
Czas przeznaczony na jednego pacjenta wynosi 45 minut. Czas trwania może być dostosowany do tego, jak dziecko reaguje na ćwiczenia i jak szybko się męczy. Nie robimy nic na siłę, aby nie wywoływać niepotrzebnej traumy i złych skojarzeń z fizjoterapią.
CENTRUM TERAPII HOLISTYCZNEJ
Co możemy Ci zaoferować?
Współpraca
Organizm ludzki w podejściu holistycznym traktowany jest jako zespół atrybutów wzajemnie na siebie oddziałujących. Współpraca specjalistów z różnych dziedzin często jest dla siebie uzupełnieniem.
Nie tylko praca w gabinecie
Poza konsultacją w gabinecie edukujemy pacjentów na tematy zdrowotne, udzielamy wskazówek oraz pokazujemy ćwiczenia, które mogą później wykorzystywać w domu w celu utrzymania dobrego samopoczucia.
Dostępność
Działamy lokalnie. Centrum Terapii Holistycznej znajduje się w centrum Opalenicy, na ul. 5 stycznia 11. Jesteśmy blisko dworca kolejowego i autobusowego. Przed gabinetem posiadamy miejsca parkingowe, z których nasi pacjenci mogą swobodnie korzystać.
ul. 5 Stycznia 11, 64-330 Opalenica
REJ. TELEFONICZNA DZIAŁA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 10:00 -18:00